« Tagasi

Serviti jätkab meistriliigas kaotusteta

Kolmapäeval, 2. märtsil ootas Põlva Käsipalliklubi Serviti meeskonna räsitud koosseisu ees võõrustaja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, et pidada kohtumine Eesti meistrivõistluste raames.

Mängu esimene värav saadi kehralaste poolt kirja alles pärast teist minutit. Sellele järgnes kiire vastus Serviti poolt. Mängu viiendaks minutiks oli seis 2:2. Kuigi mõlemad pooled olid raskustes kaitsest läbi murdmisega, siis ei lastud matši tempol venida. Pärast mõlema meeskonna mitmeid ebaõnnestunuid kontrarünnakuid ja Henri Sillaste realiseerimata jäänud seitsmemeetri karistusviset, läks Serviti viimaks juhtima ning seda alles üheksanda mänguminuti lõpupoole, seisuks 3:2. Tõnis Kase tabamusele lisas paar minutit hiljem ka Carl-Eric Uibo värava. Nii juhtisid põlvakad 11. minutil 4:2. Üritused, et väravaid saada, hakkasid viimaks vilja kandma, sest hoogsalt muutus seis 4:3 peale ning siis 5:4 peale. Vahemaa muutis taas kaheväravaliseks Andris Celminši realiseeritud karistusvise 16. minutil (6:4). Võõrustaja Kehra aga Servitil mugavalt end tunda ei lasknud – niipea kui Serviti skoori suurendas, oli ka Kehral vastus olemas. Sellist skeemi järgides liiguti üheväravalise vahega. 21. minutiks oli seis 9:7 ja 22. minuti täis tiksudes saavutas Serviti seni suurima vahe skooriga 10:7. Sander Sarapuu ja Carl-Eric Uibo järjestikused tabamused ei leidnud Kehra poolt vastukaja ja nii oldi vastasest 25. minutil 12:7 üle. Kehrat aitas seitsme punkti peal hoida kindlalt väravas seisev Eston Varusk, kelle tõrjed suurendasid vastase frustratsiooni. 21. minutist saati sama seisu peal püsinud Kehra viskas enne poolaja vilet kaheksanda värava ja nii mindi puhkusele seisult 13:8 Servitile.
Teine pool mängust algas Kehral ladusamalt, sest kähku korjati kaks väravat ja vähendati vahe kolme peale. Mängija Anton Barouski vigastus pidurdas aga võõrustaja saadud mänguhoogu ja üsna peagi olid põlvakad vahemaad mugavalt suurendanud 16:11 peale. Hoolimata sellest võitles Kehra südikalt ja nii oli seis enne 40. minutit 16:14. Hetkeks lahutas viigist vaid üks punkt enne, kui Uibo värav Serviti kriitilisest olukorrast välja tõi (17:15). Ruttu lisas värava omalt poolt ka Sarapuu, kindlustades Serviti edumaad. 50. mänguminuti täitudes seisis skooritablool seis 21:18. Henri Sillaste ja Sander Sarapuu õnnestunud visked suurendasid veelgi vahet (23:19). Viis minutit enne mängu lõppu viskas Kehra oma 20. värava, kuid külaline püsis ikkagi neli väravat ees. 57. minutil visatud värav jäi Kehrale viimaseks ja nii lõpetati kohtumine resultaadiga 26:21 Servitile. Kõige resultatiivsem oli seitsme tabamusega Sander Sarapuu. Talle järgnevad Andris Celminš viiega ning Carl-Eric Uibo ja Henri Sillaste mõlemad nelja väravaga.

"Mäng algas tasavägiselt, nagu oodata oligi. Mõlema meeskonna kaitse oli tasemel. Saime poolaja lõpupoole rünnakumootori käima ja tegime poolajaks vahe sisse. Teine poolaeg lasime vastasel kohe mängu tagasi tulla ja edu sulas väiksemaks. Mitmel korral läksime nelja-viie väravaga ette, aga Kehra oma kodusaalis midagi kergelt ei anna, võitles südikalt. Õnneks suutsime ikkagi enda paremuse maksma panna ja mängu võita," kommenteeris mängu resultatiivseim Sarapuu. "Hoolimata sellest, et meil mitu meest puudus, oli meeskonnavaim ja tahe väga hea," kiitis ta.

Nädalavahetusel reisib Serviti Leetu, kus Balti käsipalliliiga mängudes võõrustajateks Kaunase Granitas ja Alytuse Varsa-Stronglasas. Hoiame omadele pöialt!

Fotol (klubi arhiivist) väravavaht Eston Varusk vastase rünnaku tõrjeaktsioonis.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi